Aranżacje okienne – funkcja, sterowanie oraz konserwacja

Dom

Aranżacja okna to niezbędny element wystroju każdego pomieszczenia, szczególnie salonu będącego reprezentatywną częścią domu. Odpowiedni wystrój okien może jednak być nie lada wyzwaniem – nie ułatwia tego zadania fakt, że w obecnych czasach mamy naprawdę wiele różnych możliwości – firany, zasłony, rolety, żaluzje czy wertykalne to tylko kilka przykładów. Czym się kierować, aby wybrać najlepsze rozwiązanie? Oto kilka praktycznych porad.

Funkcja, sterowanie oraz konserwacja

Zanim zdecydujemy się na konkretną aranżacje okienną warto zadać sobie kilka pytań – między innymi czy osłona powinna być zawieszona we wnęce okiennej czy też wolimy, gdy będzie powieszona na oknie, zasłaniając jego szybę? Konkretne rozwiązania różnią się też systemem sterowania – może ono być ręczne lub elektryczne, zarządzane za pomocą telefonu, przycisków lub pilota. Na sterowanie bezprzewodowe szczególnie powinni zdecydować się posiadacze inteligentnego domu – opcje taką zapewniają zarówno rolety i żaluzje.

Kolejną ważną kwestią jest czyszczenie i konserwacja. Najłatwiejsze w utrzymaniu czystości są rolety, ponieważ wystarczy kilka sekund, aby je rozmontować a następnie wyprać w pralce. Nieco bardziej skomplikowane jest czyszczenie żaluzji, które ze względu na swoją budowę wymagają więcej pracy – cały proces może jednak ułatwić specjalna szczotka o cienkim podłużnym kształcie.

Materiał wykonania, trwałość oraz design

Rolety i żaluzje Łódź mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, które różnią się stopniem przepuszczalności światła, termoizolacją czy gramaturą. W zależności od potrzeb klienta mogą być wyprodukowane z materiałów niepalnych, odpornych na wilgoć czy też wzmacnianych. Na ich trwałość składają się głównie system oraz reszta komponentów – jeżeli są solidne i wysokiej jakości, z pewnością posłużą nam wiele lat. Ogromne znaczenie przy wyborze konkretnej aranżacji okna ma też design – produkt powinien być przede wszystkim dopasowany do charakteru wnętrza, dlatego powinno się go wybierać jako jeden z ostatnich elementów.