Prosta aranżacja ściany

Wyposażenie wnętrz

W projektowaniu wnętrz każdy szczegół ma znacznie, aby stworzyć spójny i atrakcyjny efekt, który będzie cieszył oczy domowników oraz zachwycał gości. Czasami nawet najstaranniej przygotowana aranżacja nie prezentuje się dobrze, jeżeli nie jest zupełna. Bolączką wielu osób są puste ściany, które niepotrzebnie wprowadzają do pomieszczenia uczucie pustki. Jak je zagospodarować, aby wprowadzić do pokoju przytulną atmosferę? Oto kilka propozycji.

Pusta ściana w salonie

Wbrew pozorom zagospodarowanie pustej ściany wcale nie jest łatwe – zbyt obfite lub masywne dekoracje mogą niepotrzebnie przytłoczyć wnętrze, a utrzymane w innym stylu niż reszta wyposażenia – wprowadzić chaos. Ozdoby powinny być starannie dobrane i wyważone. Bezpiecznym i dosyć uniwersalnym rozwiązaniem do salonu jest lustro. Nie tylko odwróci wzrok od pustej ściany, ale też optycznie powiększy wnętrze i sprawi, że będzie lepiej doświetlone.

Na pustej ścianie można też umieścić półkę w efektownej formie – warto postawić na model w kształcie zygzaka, półki kwadratowe lub powieszone na skos. Dodatkowo można wyposażyć je w oświetlenie, które jest pomocne w stworzeniu przytulnej atmosfery podczas romantycznych wieczorów. Co ustawić na półkach? Na przykład ozdobne akcesoria, książki lub dekoracyjną ceramikę.

Jak zaaranżować ściany w kuchni?

Zaaranżowanie pustej ściany w kuchni to też nie lada wyzwanie. Na co można postawić? Na przykład na poste relingi z uchwytami w odcieniach dopasowanych do wnętrza. W podobny sposób można umieścić na ścianach talerze – to propozycja zwłaszcza dla miłośników prowansalskich kuchni lub wnętrz w stylu vintage. Ten typ dekoracji przeżywa dzisiaj swój renesans, a dekoracyjne talerze z subtelnym wzorem potrafią stworzyć bardzo oryginalną ozdobę. Jeżeli nie mamy pomysłu na zagospodarowanie pustej ściany w kuchni, możemy także stworzyć zieloną strefę pełną dekoracyjnych kwiatów lub jadalnych ziół – w tym celu wystarczy kupić ścienny kwietnik lub powiesić prostokątne doniczki na zamontowanych relingach.