Elementy praktycznego wyposażenia przedpokoju

Dom

Przedpokój to pomieszczenie bardzo praktyczne, jednak często zapominanie. Podczas aranżacji i wyposażania wnętrz, zawsze na pierwszym miejscu skupiamy się na reprezentatywnym salonie, wygodnej sypialni czy funkcjonalnej kuchni. Jednak przedpokój również powinien być urządzony stylowo i praktycznie – w końcu to pierwsze pomieszczenie, w którym pojawią się goście po przekroczeniu naszego progu. Jak go urządzić? Oto kilka interesujących propozycji.

Praktyczne wyposażenie przedpokoju

Czego nie powinno zabraknąć w przedpokoju? Z pewnością szafki na buty. Nawet jeżeli dysponujesz naprawdę małą przestrzenią, znajdziesz model dopasowany do swoich potrzeb – najpłytsze szafki mają zaledwie 15 cm głębokości. Praktycznym wyborem są półki z uchylanymi drzwiczkami, które są wygodne w użytkowaniu oraz czyszczeniu. Kolejnym bardzo praktycznym elementem wyposażenia przedpokoju jest wieszak – sprawdzi się o każdej porze roku, do wieszania torebek, parasoli czy kurtek zimowych. Klasycznym wyborem jest model wolnostojący, który pomieści także nakrycia głowy. Nieco bardziej nowoczesnym rozwiązaniem jest minimalistyczny wieszak składający się z deski, do której przymocowane zostały wieszaki. Cenisz komfort i funkcjonalne rozwiązania? Z pewnością do gustu przypadnie Ci siedzisko ze schowkiem do przedpokoju. To atrakcyjny element wyposażenia wnętrza – szczególnie, jeżeli znajduje się na nim poduszka utrzymana w modnym designie.

Wyposażenie przedpokoju – na co jeszcze warto postawić?

Na jakie elementy wyposażenia w przedpokoju warto jeszcze postawić? Wręcz obowiązkowym przedmiotem w tej części domu jest lustro – warto postawić na model, który będzie dodatkowo wyposażony w praktyczny schowek lub półkę do przechowywania kluczy czy innym drobiazgów. W jesiennej lub zimowej porze roku bardzo praktyczny będzie ociekacz na buty, dzięki któremu przedpokój będzie wyglądać schludnie, a Ty zaoszczędzisz sporo czasu na sprzątaniu. Nie musi on być stałym wyposażeniem tego pomieszczenia – można postawić na modele silikonowe, które po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca.