Zastosowanie uszczelek w branży produkcyjnej

Technika

Uszczelki to materiały powszechnie stosowane w różnych branżach. Także wykorzystywane są one w zakładach produkcyjnych, w których wspierają realizację procesów technologicznych.

Wszechstronne uszczelnienia

Uszczelnienia to szeroka gama różnych rodzajów wyrobów przeznaczonych do przygotowywania szczelnych połączeń na styku płaszczyzn. Uszczelnienia umożliwiają wówczas stworzenie właściwych warunków do pracy w różnych maszyn, instalacji, przedmiotów.

Do uszczelnień zalicza się przede wszystkim różne uszczelki, które mogą posiadać różne kształty, rozmiary oraz właściwości. Najczęściej wytwarzane są one z materiałów gumowych, które zaliczane są do szerszej rodziny elastomerów. Jest to bardzo wszechstronny produkt, nic dziwnego więc, że na przestrzeni ostatnich lat produkcja uszczelek gumowych kwitnie.

Rodzaje uszczelek stosowanych w produkcji

W branży produkcyjnej powszechnie wykorzystuje się różnego rodzaju maszyny oraz narzędzia. Wiele z nich także wymaga zastosowania właściwych uszczelek, które pozwalają na realizację procesów technologicznych.

Wykorzystuje się wtedy między innymi uszczelki płaskie w wielu kształtach do wyboru, uszczelki krawędziowe, uszczelki kołnierzowe, a także popularne oringi, czyli uszczelki pierścieniowe.

Uszczelki różnych typów używane są między innym przy:

    • produkcji żywności
    • produkcji farmaceutyków
    • produkcji części zamiennych
    • produkcji środków chemicznych
    • produkcji materiałów budowlanych i wykończeniowych

Oczywiście, to tylko przykładowe zastosowania uszczelek, gdyż używane są one także w różnych branżach. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie ważne jest uzyskanie maksymalnie szczelnych połączeń.

Uszczelki te używane są między innymi w maszynach odpowiedzialnych za produkcję, a także w instalacjach, które doprowadzają odpowiednie media.

Uszczelki w branży produkcyjnej – gotowe i na zamówienie

W sprzedaży można znaleźć wiele różnych rodzajów uszczelek stosowanych w branży produkcyjnej w różnych zakładach. W sytuacji, gdy nie jest możliwe dopasowanie gotowych uszczelek do konkretnego miejsca, wówczas istnieje także możliwość zamówienia ich na wymiar.

Asortyment różnych uszczelek można znaleźć już teraz na stronach ich producentów.