Zalety ochrony zewnętrznej dla domu jednorodzinnego

Społeczeństwo

Profesjonalna ochrona posesji zaczyna się od planowania jej kształtu i zakresu, oględzin terenu nieruchomości. Wyspecjalizowana firma, po rozpoznaniu warunków otoczenia, typuje system, proponując odpowiednie urządzenia, sposób i  miejsca ich montażu.

Najważniejszą  kwestią jest niezawodność działania zewnętrznych elementów ochrony zewnętrznej w każdych warunkach atmosferycznych: w upale, deszczu, śniegu, zadymieniu, mgle, w czasie ujemnych temperatur oraz jakość wewnętrznych części składowych- kamer, czujników ruchu, dymu. Powinny być nowoczesne, innowacyjne, wysoko funkcjonalne  co ma związek z brakiem ich rozpoznania przez elementy przestępcze i niską podatnością na wyeliminowanie. Istotne są ich walory estetyczne i zdolność do wtopienia się w infrastrukturę zewnętrzną budynku.

Systemy ochrony zewnętrznej posesji grupują się w dwóch typach  urządzeń. Są nimi czujki: ochrony obwodowej, magnetyczne- B-4M lub B-3, zewnętrzne kurtynowe wykrywacze ruchu, aktywne bariery działające w podczerwieni, np. ACTIVA, alarmujące otwarcie furtek i bram, przekroczenie ogrodzenia, próby wejścia po elewacji budynku, otwarcie okien i drzwi balkonowych; zewnętrzne wykrywacze ruchu o podwójnym podczerwonym i mikrofalowym torze detekcji. Techniczne zabezpieczenia zewnętrzne mogą być uzupełniane zestawem kamer IP dowolnie rozmieszczanymi na terenie posesji. Inteligentna centrala, działająca w systemie CCTV, umożliwia śledzenie sytuacji w czasie rzeczywistym w podglądzie IP- miejscowo na manipulatorze dotykowym INT-TSI lub zdalnie w aplikacji na smartfonie- INTEGRA CONTROL. Zewnętrzne czujniki zmierzchu w warunkach ograniczonej widoczności po wykryciu ruchu automatycznie włączają oświetlenie. Systemy instalowane na wewnętrznym ogrodzeniu obwodnic, ziemne, naziemne kontrolują integralność posesji.

Montaż antywłamaniowych drzwi, okien i zabezpieczeń innych otworów domu oraz zawarcie umowy z firmą ochraniającą, patrolującą teren i mającą podgląd posesji, reagującą na zdalne naruszenie integralności terenu i domu- powinien dopełnić system