Nowoczesna łazienka

Kuchnia i Łazienka

W obecnych czasach łazienka nie jest już jedynie funkcjonalnym pomieszczeniem, które służy higienie. To miejsce, w którym możemy się zrelaksować oraz oczyścić umysł i zaznać wytchnienia. To właśnie tu udajemy się rano tuż po przebudzeniu oraz dbamy o pielęgnacje przed udaniem się na spoczynek – łazienka powinna więc być miejscem, które wprawia nas w doskonały nastrój. Jak to osiągnąć?

Podział na strefy

Strefy o odmiennym przeznaczeniu w łazience pozwolą nam doskonale wykorzystać przestrzeń oraz czuć się w niej komfortowo. Pomieszczenie można podzielić na strefę codzienną, gdzie znajdują się sedes, bidet i umywalka oraz na strefę kąpielową z wanną lub prysznicem.

Sedes i bidet mogą znajdować się blisko siebie, ale warto pamiętać, że bidet powinien być bardziej odsunięty od ściany, co wpłynie na komfort jego użytkowania. Umywalkę poleca się umieścić jak najbliżej wejścia. Szczególnie w dużych łazienkach warto zwracać uwagę, na to, aby sedes nie był oddzielony od umywalki zbyt dużą, pustą przestrzenią – nie wygląda to estetycznie oraz znacząco obniża funkcjonalność. Natomiast strefa kąpielowa powinna być zaciszna oraz osłoniętą przed przeciągami. W tym celu można wykorzystać mini ścianki działowe, które będą wkomponowane w architekturę całego wnętrza.

Zadbaj o miejsca do przechowywania

Maksymalnie wykorzystanie przestrzeni sprawi, że łazienka będzie przyjazna domownikom. Dlatego nie może zabraknąć w niej wnęk, szafek oraz półek. Dzięki nim kosmetyki oraz pozostałe wyposażenie, takie jak papier toaletowy czy ręczniki zawsze będzie pod ręką. Warto stawiać na zamknięte półki, które nie wprowadzą do pomieszczenia chaosu, ale pomaga stworzyć łazienkę pełną harmonii i ładu. Niezbędnym minimum w każdej łazience jest zamknięta szafka, która znajduje się pod umywalką, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Warto podstawić również na meble łazienkowe na wymiar

Kolorystyka ma znaczenie

Odpowiednia kolorystyka potrafi być wspaniałym uzupełnieniem armatury łazienkowej. Warto postawić na kolor bazowy oraz dodatkowe odcienie, które będą uzupełnieniem wnętrza. Kolorem bazowym bardzo często jest biel, która optycznie powiększa pomieszczenie oraz daje wrażenie czystości i higieny. Niezbędne jest jednak złamanie bieli ożywczymi dodatkami, aby uniknąć wrażenia chłodnego i sterylnego wnętrza. Mogą to być dekoracje w odcieniu koralowej czerwieni, butelkowej zieleni lub eleganckiej czerni.